Veľkonočné recepty, pečieme a varíme na Veľkú noc

Údená šunka, vajíčka natvrdo, syrec či mäsová plnka nechýbajú hádam ani na jednom veľkonočnom stole. Nechceli by ste však tento rok vyskúšať niečo nové, čo spestrí a obohatí váš sviatočný jedálny lístok? Ponúkame vám nové skvelé variácie na veľkonočné recepty.

Recepty na veľkonočné varenie a pečenie gazdinkám ponúkať netreba. Sviatočné veľkonočné jedlá, ktoré tradične pripravujú, majú v hlave. Život je však zmena – tento rok vyskúšajte niečo nové.

Veľkú noc oslávme vo veľkom štýle! Tak, ako to máte najradšej – s celou rodinou pri bohato prestretom stole. Naše menu je pestré a farebné ako veľkonočné kraslice.

Zaplňte svoju kuchyňu vôňami neodolateľných chutí. Aj keď bude možno veľkonočný obed tentoraz iný, dobrí stravníci určite ocenia jeho kvality.

Čokoládové zajace a vajcia v pestrofarebných obaloch už nejaký ten čas okupujú regály obchodov a disciplinovane čakajú na svoju príležitosť. Neklamný signál, že sa blíži Veľká noc. Tento rok sme si na tento sviatok s prívlastkom „jarný” nemuseli dlho čakať ako po iné roky. Preto si ho treba patrične užiť.

V jarnej prírode, ale aj v našich domácnostiach to poriadne ožíva. Etapa veľkého jarného upratovania sa pomaly končí, aby ju vzápätí vystriedali veľké manévre v kuchyni.

Gazdinky sa pripravujú na najväčší kuchársky maratón roka (ak nerátame Vianoce) – realizáciu veľkonočnej hostiny. Po dňoch pôstu sa už nevieme dočkať všetkých tých úžasných dobrôt, ako sú údená šunka s poriadne ostrým chrenom, vajíčkové chuťovky, bohato obložené misy či fantastické koláče, ktoré najlepšie chutia práve na Veľkú noc.

V hre je toho naozaj veľa: chutne pohostiť treba nielen najbližšiu rodinu, ale aj široké príbuzenstvo, priateľov aj známych, ktorí sa vystriedajú pri sviatočnom veľkonočnom stole. Nezabudnime ani na húfy koledníkov, šibačov a polievačov, ktorí pobudnú síce krátko, ale tiež ocenia niečo malé na zahryznutie.

Mnohé z nás majú svoje „stokrát” vyskúšané recepty, ktoré nikdy nesklamú, vrátane tých tradičných. Občas však nezaškodí vyskúšať niečo nové. Veríme, že naše veľkonočné recepty budú pre vás najlepšou inšpiráciou, sú plné fantastických sladkých a slaných pochúťok, ktoré určite nesklamú nijakého labužníka.

Ale ani s veľkonočnými prípravami to netreba preháňať!

Veľkonočné recepty

Po dňoch pôstu sa už nevieme dočkať všetkých tých úžasných dobrôt, ako sú údená šunka s poriadne ostrým chrenom, vajíčkové chuťovky, bohato obložené misy či fantastické koláče, ktoré najlepšie chutia práve na Veľkú noc.

Čo však pečiete na Veľkú noc vy?

fergit

ĎALŠIE DOMÁCE NÁVODY:  Trik 1: Chcete mať kura ešte chutnejšie?

Na Veľkú noc u nás doma väčšinou robievam tento orechový medovník, veľmi ho odporúčam 😉

diama

nás sa varieva údené a šalát klasika a vývar a pečieme mazanec veľkonočný alebo všeliaké dobrotky aj nepečené

janka

tak ja peciem kazdy rok nieco ine,tento rok sa chystam urobit marlenku,venceky z odpalovaneho cesta a dalej neviem,necham sa insirovat,ak sa teda tato diskusia nejak rozvinie emoticon su to take kaloricke bomby a hlavne sladke,ale tak co uu,Velka noc je len raz do roka emoticon inak mam kadejake recepty,len sa neviem rozhodnut ktorý z nich emoticon

zuzka

tieto sviatky nepečiem, mám v pláne si spraviť trochu voľna a užiť si rodinku a nie nahánať sa pri trúbe. veľkonočného barančeka spravím s detmi a asi to marlenka bude istiť

romana

naše tohtoročné menu : vyvar, morčacie rezne a zemiakový šalát. Upečieme tortu a muffiny plus slané z listkoveho cesta a urobím oblozenu misu dva druhy salamu syr vajce a zelenina k tomu chlebik

miška

tento rok nepečiem, budeme na Veľkú noc iba traja (ja, mama a môj syn), takže by to aj tak nemal kto pojesť. maximálne si spravíme kysnutý závin. Po minulé roky som piekla, veľký úspech u nás mala vždy veľkonočka, čo je vlastne vianočka v tvare venca. padla za obeť vždy ako prvá. a inak pre kúpačov robím každý rok iné zákusky. veľký úspech mali kinder rezy jeden rok. Ale tento rok nikoho nečakám.. snáď

Vy však sami viete, že menej je viac, a preto vám môžeme poradiť, že namiesto tradičného nekonečného varenia a pečenia sa zachovajte netradične: naplánujte si výlet do prírody a užívajte si sviežu nádheru jari.

Prajeme vám dobrú veľkonočnú chuť a pokojné sviatočné sviatky v kruhu rodiny!

Recepty na Veľkú noc

A hlavne, aby ste nedopadli tak zle, ako dievčatá na videu:


.za fotky ďakujeme

Easter breakfast in my garden ☕ od Tatters ✾ je licencovaný pod CC BY-SA 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

Čítajte ďalej:

Upozorni ma na
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Tešíme sa na vaše komentáre pod článkom!x
()
x
Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty