Večera

Večera ako ďalšia časť chodu jedla. Častokrát ľudia nevedia, ako sa správne navečerať a čo si presne pripraviť. Väčšinou je argument ten istý: „Bojím sa, že priberiem!“. Preto častokrát večeru úplne ignorujú. No hladný ísť spať by sa rozhodne nemalo a to ani vtedy, ak držíte diétu. Aj toto hlásajú odborníci na stravu.

Zdravá večera by mala byť zložená z 3 základných živín a to bielkoviny, tuky a sacharidy. Tí, ktorí nemajú najmenší problém s priberaním, pre tých nie je problém si naservírovať klasickú rýchlu večeru a to pečivo, chlieb, cestoviny, zemiaky či ryžu. Pre tých, ktorí sa snažia stravovať zdravo alebo sa akurát snažia schudnúť by mali čerpať sacharidy hlavne zo zeleniny. Tá im bezpochyby neuškodí.

Dieťa by malo získať večerným receptom maximálne 2 200 kilojoulov, dospelý jedinec by nemal prekročiť hodnotu 3 000 kilojoulov a tí, ktorý sa snažia schudnúť by sa nemali prehupnúť cez 2 000 kilojoulov. Posledné jedlo by ste mali požiť 3 až 4 hodiny pred spaním.

Zdravá a rýchla večera by podľa odborníkov mala byť zložená z nasledujúcich ingrediencií:
– Paradajky
– Varené kuracie mäso
– Avokádo
– Olivový olej
– Cuketa
– Mrkva
Cibuľa
– Strúčik cesnaku
– Soľ
– Králičie stehno
– Bobkový list
– Korenie

Najvhodnejší nápoj k večery je neperlivá voda či biele suché víno. Rýchla a jednoduchá večera je aj špenát s cestovinami.

Inšpirácia receptov na večeru

Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty