Ľadová káva

Ľadová káva: Recept na domácu prípravu ľadovej kávy s orieškami

Obdobie neznesiteľného tepla je už pomaly za dverami. Obdobie, kedy ani najväčším milovníkom kávy tento teplý návykový nápoj akosi nechutí. Preto sme si pre vás pripravili alternatívu v podobe osviežujúcej ľadovej kávy. V tomto teplom počasí predsa neexistuje nič lepšie, ako siahnuť po ľadovej káve. A pričom jej príprava vám doma nezaberie ani 5 minút. Poďme sa teda pozrieť na postup prípravy ľadovej kávy krok za krokom.

Receptov na prípravu ľadovej kávy je mnoho, dá sa povedať, čo kraj, to iný recept. No základ prípravy je stále ten istý, len obohatený o ďalšie ingrediencie.

Pri ľadovej káve sa fantázii medze nekladú a pri obyčajnej instantnej káve s ľadom to skončiť ani zďaleka nemusí. Ľadovú kávu si môžete ešte ochutiť:

Naozaj sa nemusíte báť experimentovať! Pridané ingrediencie dokážu ľadovú kávu počas letných dní veľmi obohatiť na chuti.

Ak sa pýtate, či ľadová káva nemá menšie pozitívne účinky na náš organizmus, tak to ani náhodou!

Aj pri schladenej káve sú účinky kofeínu rovnaké, či pijeme kávu v teplej alebo ľadovej podobe.

.za fotky ďakujeme

Drinking iced coffee at a Viennese bar od Marco Verch je licencovaný pod CC BY 2.0 @06/2018 //pridaná vrstva na originál

Hodnotenie receptu

  • (4.9 /5)
  • 11 (hlasy)

0
Tešíme sa na vaše komentáre pod článkom!x
()
x
Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty