Čím nahradiť vajce v pečení?

vajíčko

Dá sa vôbec vajíčko nahradiť?

Čo robiť v prípade, ak ste sa už rozhodli piecť a zistili ste, že vám chýba tá najdôležitejšia surovina – vajcia? Dá sa vôbec nahradiť vajce pri pečení?

V ideálnom prípade ešte rýchlo stíhate navštíviť najbližší obchod, prípadne ak ste na dedine a máte sliepky, tak jednoduchá návšteva kurína vám problém vyrieši ihneď. 🙂

No vieme, nie vždy to je v živote takto ideálne, obchody môžu byť zatvorené, supermarkety sú vzdialené a vy máte čerstvo zlomenú nohu. No pečenia sa vzdať nemusíte. Ukážeme vám hneď niekoľko spôsobov, čím nahradiť vajcia pri pečení.

Ako nahradiť chýbajúce vajíčko?

Idete piecť a nemáte dosť vajec? Hlavne žiadna panika! Do piškótového cesta zvyčajne potrebujete 4 až 6 vajec, ale vám práve chýbajú 1 či 2 vajíčka? Nahraďte chýbajúce počty tak, že ku každému vajcu, ktoré použijete, pridáte lyžicu či dve horúcej vody. Jednoduché, nie?

Ak tento problém nastal pri lineckom ceste, tam vajce nemusí byť vôbec. Nahraďte ho mliekom, kyslou smotanou alebo jogurtom.

A čo ak vám chýba vajíčko pri kysnutom ceste? Aj tu je to jednoduché, lebo vajíčko vám nebude vôbec chýbať, ak počas kysnutia cesto niekoľkokrát dobre premiesite. Skúste to a dajte nám vedieť.

Samozrejme, podstatou teraz nie je prestať nakupovať vajíčka, hoci cena vajíčok stúpa, ale improvizovaním zabezpečiť chod pečenia pri výnimočných situáciách. Tiež som nevedela, že aj chýbajúce droždie sa dá podomácky urobiť, ale o tom neskôr. 😊

ĎALŠIE DOMÁCE NÁVODY:  Ako sa robí praženica

Ďalšou alternatívou, tentoraz pri varení, je varený zemiak, ktorý tiež dokáže nahradiť chýbajúce vajíčko. Biela kapusta bude pri dusení mäkkšia a zároveň aj chutnejšia, ak k nej pridáte väčší surový zemiak.

Zostali vám bielka pri pečení?

Ak ste robili plnku do koláča, domácu majonézu či zmrzlinu pre deti, pravdepodobne vám zostali vaječné bielka navyše. Čo teraz s nimi? Ak máte obyčajný silikónový obal na ľad, vyhrali ste! Všetky bielka do neho nalejte. Nepokazia sa a vy ich tak môžete použiť naozaj kedykoľvek.

Čítajte ďalej:

Upozorni ma na
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Tešíme sa na vaše komentáre pod článkom!x
()
x
Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty