Rafaelo guľky

Neexistuje snáď človek, ktorý by nepoznal rafaelo guľky. Dokonalé spojenie kokosu, oriešku a neodolateľného krému, ktorý sa stal akosi tradičným vianočným receptom. Na prípravu domáceho rafaela vám úplne postačia 3 základné ingrediencie a chvíľku času, ktorý je špeciálne pred Vianocami tak vzácny.

A určite netreba opomenúť ani skutočnosť, že aj vaša rúra si počas prípravy domácich rafaelo guliek trochu vydýchne. Ak obľubujete kokos, tak v tom prípade vás táto vianočná cukrovinka rozhodne očarí.

Samozrejme, ako to už pri receptoch býva, existuje množstvo verzií a spôsobov, ako si pripraviť domáce rafaelo guľky. My sa s vami v úvode podelíme o veľmi základný, ale zároveň chutný a výživný recept, ktorý má aj o čosi menej kalórií ako kúpené rafaello. A povedzme si pravdu, pár ušetrených kalórií nám všetkým vo vianočnom období padne vhod.

Náš recept je navyše ideálny ako veľmi milá aktivita, do ktorej môžete bez problémov zapojiť aj najmenších členov rodiny. V recepte si ukážeme, aké suroviny budeme na rafaelo guľky potrebovať, ako ich správne vytvarovať, koľko kalórií môžu obsahovať či ako správne rafaelo guľky skladovať tak, aby nám dlho vydržali. No to všetko si postupne rozoberieme krok za krokom v príprave.

Rafaelo guľky

Suroviny

  • 1 ks vanilkového proteínového pudingu (my sme použili Erhmann 200 g)
  • 100 g mletého kokosu
  • Lúpané mandle

Postup

1

Proteínový puding si vylejeme do väčšej misky. Odvážime si 100 g mletého kokosu a prisypeme ku pudingu. Poriadne premiešame a vytvoríme kompaktnú zmes.

2

Do osobitnej misky nasypeme kokos tak, aby sme v ňom vedeli obaľovať budúce rafaelo guľky.

3

Z veľkej misky, kde máme zmes pudingu a kokosu si odoberieme kúsok zmesy a začneme tvarovať domáce rafaelo guľky.

4

Do vnútra každej guľky vložíme lúpanú mandľu a pekne vytvarujeme. Hotovú guľku obalíme v kokose a položíme na tanier.

5

Takto tvarujeme guľky, až pokým neminieme celú zmes. Hotové rafaelo guľky dáme chladiť a do pol hodinky sa môžeme do guliek pustiť.

ĎALŠIE DOMÁCE NÁVODY:  Medovníky od babičky aj s postupom - recept v 5-tich krokoch

Fotorecept

Koľko guliek sa dá spraviť?

Z uvedeného množstva nám vyšlo 20 ks kokosových rafaelo guliek, avšak záleží to od toho, akú veľkosť preferujete vy.

Ako dlho trvá celá príprava receptu?

Príprava receptu na rafaelo guľky je v porovnaní s inými vianočnými receptami expresne rýchla a nezaberie vám viac než 30 minút. Rafaelo guľky sa nepečú a ani nečakáme na kysnutie cesta.

Ako dlho vydržia rafaelo guľky čerstvé?

Určite záleží najmä od spotreby pudingu. Ak je puding čerstvý, tak v uzavretej nádobe a pri správnom skladovaní v chlade vydržia rafaelo guľky aj 3 týždne. Ale myslím, že po 3 dňoch už po guľkách nebude ani chýru ani slychu. 😊

Avšak keďže dokážu vydržať tak dlho, môžete si ich pripraviť vopred a nemusíte si to nechávať na poslednú chvíľu v čase vianočného zhonu.

Ako skladovať rafaelo guľky?

Keďže sa v guľkách nachádza puding, potom odporúčame skladovať v chladničke, presne, ako to robíte aj v prípade pudingu či iných mliečnych výrobkov. Ak je počas Vianoc zima, pokojne skladujte aj vonku, ale pozor na slnečné žiarenie.

Koľko majú guľky kalórií?

Množstvo: 100 gRafaelo guľky
Energetická hodnota92 kcal
Bielkoviny10 g
Sacharidy6 g
Tuky1,5 g

Príliš málo sladký recept?

Keďže sme v recepte nepoužili cukor a ani salko, potom môžete mať správny pocit, že rafaelo guľky nie sú moc sladké. Preto je náš recept trochu zdravší, ale ak ste ozajstný „sladkomil“, potom pokojne pridajte k pudingu aj salko.

Tipy na záver

Ak nemáte radi mandle či iné orechy, fantázii sa medze nekladú. Vyskúšajte miesto mandle vložiť do stredu guľky lentilky, kúsok čokoládky, tvaroh, lekvár či nutelu. Proti gustu predsa žiaden dišputát. V prípade kombinácie to môže byť zábavná lotéria pre detí, ktorú rafaelo guľku si vybrali, či tú originálnu, alebo vami prispôsobenú.

© Copyright, Fotogaléria Redakcie FoodFest.sk

Čítajte ďalej:

, ,

Upozorni ma na
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Tešíme sa na vaše komentáre pod článkom!x
()
x
Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty