Biele víno

Biele víno je druh vína, začleneného podľa sfarbenia. Biele vína sú považované za ľahšie a takisto aj chuťovo jemnejšie. Z hľadiska pripravených receptov sa odporúča pitie bieleho s rybami, bielym či hydinovým mäsom.

Zdravotné účinky


Nie nadarmo sa hovorí, že pravidelná konzumácia vína na večer má pozitívne zdravotné účinky. O tom by vedeli rozprávať najmä francúzi, pre ktorých je tento zvyk skôr samozrejmosťou. Rôzne štúdie dokázali na niekoľkoročnom skúmaní, že oba druhy vína znižujú riziko infarktu, no biele víno v štúdii vykazovalo predsa len lepšie hodnoty.
Biele víno dokonca pomáha udržovať zdravé pľúca, čo je dobrá správa najmä pre fajčiarov. Ak držíte diétu, mali by ste vedieť, že ľahké a suché biele víno je úplne vhodné, pretože uľahčuje trávenie tukov a ďalších látok. Má aj nižší obsah cukru ako pivo.

Nutričné hodnoty

Z hľadiska nutričných hodnôt obsahuje 2 dc bieleho vína približne 226 kJ energie, 0,1 gramu bielkovín a sacharidov. Je vhodné pri redukčných diétach, no vždy v rozumnom množstve.

Recepty s bielym vínom

Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty