Forma na bábovku: Čo ak bábovka nevypadne z formy sama? Dopomôžte tomu!

Ste milovníkom bábovky? Alebo len radi pečiete bábovku pre celú rodinu? Potom sa vám už určite stalo, že bábovka po dopečení nie a nie vypadnúť z formy, akoby bola zalepená k forme na bábovku.

Naspoledy sa mi to stalo minulý víkend, kedy som chcela upiecť jemnú bábovku na nedeľu ku káve, no keďže sme sa vrátili v sobotu neskôr domov, musela som sa poponáhľať, aby som ju vôbec stihla upiecť.

A ako to často býva, práve vtedy sa mi to stalo vôbec prvykrát, kedy sa mi bábovka nie a nie vysunúť z bábovkovej formy na pečenie. A tak som začala zháňať informácie, ako si poradiť s touto situáciou a urýchliť to vzhľadom na pokročilý čas.

A podarilo sa, našla som tip, čo robiť v prípade, ak bábovka nechce vypadnúť z formy sama. Skúste postupovať nasledovne:

“Ak bábovka nevypadne z formy sama, namočte utierku do studenej vody a len prehoďte cez formu. Už po krátkej chvíli budete vidieť výsledok – bábovka vypadne sama.”

Forma na bábovku

Forma na bábovku

© Copyright, Fotogaléria Redakcie FoodFest.sk

Čítajte ďalej:

Upozorni ma na
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraz všetky komentáre
0
Tešíme sa na vaše komentáre pod článkom!x
()
x
Najlepšie recepty na internete. Uvarte si s nami rýchle a zdravé recepty a potešte svojich najbližších. Vyskúšajte overené vianočné či veľkonočné recepty, fitness recepty